Nepodstatná Apple Story

Autor: Katarína Kundravá | 18.11.2012 o 16:20 | Karma článku: 2,42 | Prečítané:  468x

Napadlo mi že o tom ako rád jedávaš jablká napíšem príbeh. Dokonca v istých momentoch, kedy sa ich jedenie stalo rušivým  momentom pre moju práve učičíkanú vlastnú existenciu som si povedala, že práve táto nepodstatná záležitosť – jedenie jablka, sa v tvojom prípade určí zmestí aj na jednu A4, aj keď samotný opis neprinesie mne ani ľudstvu nič prevratné, nové či užitočné.

Napriek tomu to teraz píšem a sama som zvedavá na výsledok, ktorý sa rodil v mojej hlave už vtedy, keď  si si tie dva okrúhle plody priniesol vtedy do našej postele.

Takú premrštenú lásku k malvicovým plodom som totiž nikdy nezažila a tvoj samotný proces ich konzumácie je niečo, čo musím zložiť na papier, alebo na monitor, ale to nie je pre príbeh dôležité. Zahryzol si - do práve vybratého jablka, ktoré prešlo z +7-mich stupňov do izbovej teploty našej spálne a už tvoj samotný prvý záhryz stál za to. Spala som otočená chrbtom k tebe a napriek tomu viem, že si z neho odhryzol naraz skoro polovicu, keď som neomylne počula, ako sa to chrumkavé stvorenie láme, polí a stráca, aby nakoniec pristálo v tvojej ústnej dutine pod mohutnými čeľusťami. Počula som, koľko šťavy v sebe to jablko má, ako sa ju snažíš oddeliť a pomaly vsávať dovnútra, zatiaľ čo sa na tvojich zadných stoličkách premieľa dužina a toto pnutie spôsobuje v nočnom tichu priam neznesiteľný rachot. Posúvaš si medové vnútro z jednej strany úst na druhú, mocne pregĺgaš, vpíjaš do seba všetko, čo sa v tekutom stave sunie dole tvojim hrdlom a zároveň stále prežúvaš to, čo ešte ostalo nepomleté vo vnútri. Spolovice spím, a predsa počujem, a cítim, ako to jablko chutí, ten výjav je taký hmatateľný!

Stále ho žuješ, pár kvapiek stavy ti jemne steká dolu po brade keď ti neopatrne vykĺzlo trochu dužiny cez ľavý kútik úst a mimovoľne obraciaš stranu knihy ktorú čítaš, ale to je nepodstatné, tá kniha k tomu výjavu vôbec nesedí, ja v polo snivom vedomí viem, že si tam teraz len a len kvôli tomu jablku.

Nasleduje druhy obrovsky záhryz,  a mizne v tebe ďalšia tretina tohto úbohého plodu, aby si ju znova prehnal trhacím, mlecím, odstavovacim a prehltacím marazmom, ktorý sa pre mňa stáva absolútne rušivým a prinúti ma odohnať spánok a zo zavretými ocami premýšľať o tom, že  toto si zaslúži  pár riadkov. Vlastne sa neviem dočkať, kým to doješ, kým v tebe nezmizne okrem stopky všetko, čo bolo kedy si jablkom, lebo ty neušetríš nič – všetko čo vojde dnu je nenávratne stratené a mne na tom nevadí nič iné, len ten prenikavý zvuk, ktorý to o pol dvanástej v noci sprevádza a ja mám pocit, že som vo veľkovýrobni sirupov. V podstate viem, že je to pre teba výraz slobody, domácej pohody a pokoja a bez hanby priznávam, že po tomto celom dostávam na to jablko chuť aj ja.

Výsledok tejto rozpravy je jediný – nezješ jedno jablko na jednu A4 J

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?